Głowice kamer

Jesteś tutaj::Home/Kamery inspekcyjne/Głowice kamer
Głowice kamer 2017-03-30T12:56:27+00:00

Głowice kamer

Głowica kamery inspekcyjnej
Głowica kamery inspekcyjnej
Ruchoma głowica kamery inspekcyjnej wykonana ze stopów lekkich, pozwala na poruszanie się w dwóch płaszczyznach: poziomej w zakresie 360◦ oraz pionowej w zakresie 270◦. Napędy obrotu głowicy zostały wyposażone w mikrosprzęgła, co zabezpiecza mikrosilniki przed uszkodzeniami. Zastosowane uszczelnienia pozwalają na pracę w pełnym zanurzeniu.

Pierścień LED pozwala na uzyskanie maksymalnie doświetlonego obrazu wnętrza rurociągu. Wysokiej jakości diody LED gwarantują długą bezawaryjną pracę, według producenta 70% jasności po 50 tys. godzin. Diody LED osłonięte są specjalnym pierścieniem z tworzywa o podwyższonej wytrzymałości na udary. W przypadku dużych średnic rur możliwe jest podłączenie dodatkowych źródeł światła.

W głowicy wykorzystujemy najwyższej jakości kolorowe przetworniki obrazu firmy Sony pracujące w rozdzielczościach od 470 do 650 linii. W zależności od zastosowanego przetwornika kamery są wyposażone w :

  • zoom optyczny,
  • zoom cyfrowy,
  • automatyczne sterowanie ostrością,
  • manualne sterowanie ostrością,
  • funkcje sterowania przesłoną,
  • czułość przetwornika 0,025 L ux.

Zastosowany przetwornik CCD pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów obrazu kolorowego w systemie PAL. Sterowanie funkcjami głowicy odbywa się z pulpitu operatora.

Wszystkie nasze urządzenia posiadają świadectwa CE oraz niezbędne atesty wymagane i akceptowane w UE.